استاندار خوزستان : فقر اقتصادی و فرهنگی موجب بروز انحرافات در قشر جوان

استاندار خوزستان : فقر اقتصادی و فرهنگی موجب بروز انحرافات در قشر جوان

به گزارش راستا نیوز عبدالحسین مقتدایی ظهر امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان اظهار کرد: کسب اعتماد مردم مستلزم صداقت مسئولان نظام است.

وی با بیان اینکه قشر جوان دین‌ستیز نیست و تنها تلقی غلطی از دین در برخی از آنها رخنه کرده است افزود: به طور مثال برای حفظ باورها و انتقال درست برخی مفاهیم باید پاسخی برای محدودیت‌های زنان در تقابل با آزادی‌های موجود مردان داشته و مانع از برداشت‌های غلط شویم.

استاندار خوزستان تصریح کرد: حضور مردم در تظاهرات روز قدس و مراسم‌های مذهبی نشان‌دهنده پایبندی آنها به عقاید و ارزش‌های دینی است لکن برخی برخوردها ریشه در اظهار نظرهای فردی و غلط دارد که این لجاجت‌ها به هیچ‌وجه حامل دین ستیز شدن مردم کشور ما نیست.

وی مطرح کرد: نسخه‌هایی که برای جوانان دهه‌های مختلف پیچیده می‌شود همانطور که دین ما دین پویایی است باید متفاوت و متناسب با وضعیت فرهنگی و خواست و نیاز جامعه باشد و این منحنی باید هر سه دهه یک بار عوض شود.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: خانواده‌هایی وظیفه خود در قبال فرزندان انجام داده و ۸۰ درصد آنها نسبت به فرزندان واجب‌التعلیمشان متعهد و حساس هستند.

وی بیان کرد: در صورتی می‌توان خانواده را مسئول دانست که با توجه به مشاهده خطای فرزندانشان برخوردی انجام نمی‌دهند.

مقتدایی افزود: برای داشتن جامعه جوان و سالم نباید در هیچ دستگاهی به‌ویژه آموزش و پرورش و ورزش فقر و کمبودی وجود داشته باشد.

استاندار خوزستان عنوان کرد: وقتی مشکل اشتغال در استان حل نشده جمعیت سرشار از نیاز عاطفی و مادی است که این سبب‌ساز تجربه‌های خطا و به حرام افتادن آنها می‌شود.

وی در پایان گفت: برای ساختن جامعه‌ای جوان ابتدا باید زمینه‌های آن را فراهم ساخت زیرا بدون حل مشکل اشتغال، مسکن و ازدواج داشتن جامعه جوان و سالم ناممکن است.

درباره نویسنده

1882مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2020 عصر خوزستان. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی