آیین واگذاری ۳۵ واحد مسکونی به مدد جویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و بررسی مشکلات ارتباطی جاده جریک انجام شد+ تصاویر

آیین واگذاری 35 واحد مسکونی به مدد جویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و بررسی مشکلات ارتباطی جاده جریک انجام شد+ تصاویر

راستا نیوز – با حضور غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان ،علی عسگر ظاهری نماینده مسجدسلیمان، تعدادی از مدیر کل های استان و فرماندار مسجدسلیمان آیین واگذاری ۳۵ واحد مسکونی به مدد جویان کمیته امداد امام خمینی(ره) تحویل داده شد.

استاندار خوزستان در این مراسم اظهار کرد: ۳۵ واحد منازل سازمانی هرکدام با متراژ۵۰ متر به مدد جویان این ارگان تحویل داده شد در حالی که محوطه سازی این منازل هنوز به اتمام نرسیده است. وی گفت یک طرح اشتغالزایی هم تعریف کردیم که دامها در کنار منازل نگهداری شوند این کار برای توانمندی روستاییان و عشایر خصوصا آنهایی که خود سرپرست هستند انجام می شود .

شریعتی ادامه داد : مشکل اصلی این منطقه مشکل راه و تردد است که وزارت نفت تعهد کرده که هر چه سریعتر مشکل جاده جریک به مسجدسلیمان را به پایان برساند . وی گفت: به علت مشکلاتی عملیات اجرایی این جاده متوقف شده بود که با پیگیری مهندس ظاهری باز شروع به کار کردند و در مسیرهایی که نفت نمی رسد راه و شهرسازی حوزه روستایی باید سریع کار را بهبود بخشد .

وی در خصوص آب شرب روستا گفت: به مدیر عامل آب روستایی دستور دادیم از محل اعتبار صندوق توسعه برای روستاییان اعتبار در نظر گرفته انجام شود تا مجوزات لازم را از آب و فاضلاب کشور بگیرند و سریعا پیمانکار را انتخاب کنند ،که از  فرماندار خواستیم تا این موضوع را دنبال کند .

استاندار خوزستان ادامه داد : در طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری ،۲هزار هکتاررا به این منطقه اختصاص دادیم که فاز اولش پایان امسال تمام می شود و فاز دوم از سال آینده شروع می شود.

وی گفت مشکل آمبولانس و بهداشت این منطقه را حل می کنیم و در خصوص مشکل زمین اهالی با منابع طبیعی گفت : مشکلات با منابع طبیعی در شهرستان حل شد و به استان ابلاغ شد تلاش می کنیم در حد توانمان مشکلات و محرومیت را کم کنیم .

شریعتی در پایان گفت: ساخت این منازل الگویی شد تا بعضی از اهالی با گرفتن وام ساخت و ساز را شروع کنند هدف ما اسکان عشایر و روستاییان همراه با ایمن سازی منازل در مناطق اجدادی خود می باشد .

علی عسگر ظاهری نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی گفت: هدف ما از سفر استاندار به بخش جریک بررسی مشکلات جاده ارتباطی مسجدسلیمان جریک است که با پیگیری های انجام شده وزارت نفت همکاری خوبی با ما داشته دو پیمانکار در مسیر شروع به کار کردند و امیدمان این است که با نظارت و پیگیری وقفه ای در کار ایجاد نکند .

در ادامه مرتضی موصلی مدیر کل کمیته امداد استان خوزستان در این مراسم عنوان کرد : این منازل با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال در دو روستای آب حمام و شهرک شیرزاد به افراد سالمند و زنان سرپرست خانوار واگذار گردید و از اعطای تسهیلات و وام های کم بهره جهت ایجاد اشتغال اهالی منطقه خبر داد.

در خلال این سفر کمیته امداد امام خمینی (ره) پیشنهاد اجرایی شدن ۳۰ واحد مسکونی برای ایتام تحت پوشش این نهاد را داد که اگر ۳۰۰ میلیون را شرکت نفت تقبل کند ۶۰۰ میلیون هم کمیته امداد تقبل خواهد کرد که با این پیشنهاد دکترشریعتی موافقت کرد و امیدواریم مدیر کل مناطق نفتخیز استان خوزستان هم موافقت نماید تا ۳۰ خانوار دیگر هم صاحب سرپناه شوند.

 

درباره نویسنده

1882مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2020 عصر خوزستان. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی