از مِه عبور خواهیم کرد
نگاهی به اهداف و برنامه های علیجان خدادادی کاندیدای دوره پنجم شورای شهر مسجدسلیمان

نگاهی به اهداف و برنامه های علیجان خدادادی کاندیدای دوره پنجم شورای شهر مسجدسلیمان

شعار مهم نیست، خدمت به مردم مهم است

راستا نیوز – علیجان خدادادی متولد سال ۱۳۵۹، فرزند بختیاری و زاده مسجدسلیمان است. وی مدت ۱۵ سال است که در شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان مشغول خدمت می‌باشد. خدادادی دارای مدرک کارشناسی مدیریت تربیت بدنی است.

سوابق ورزشی:

علیجان خدادادی از مربیان برجسته کشور در سبک سوکیوکوشین است که سابقه مربیگری تیم ملی جوانان و نوجوانان کشور را در کارنامه خود دارد. وی دارای سوابق درخشانی در ورزش می‌باشد و در کارنامه ورزشی ایشان چندین مقام قهرمانی جهانی و ملی به چشم می‌خورد ایشان تاکنون موفق به پرورش جوانان و استعدادهای ورزشی بسیاری شده است که مدال‌های رنگارنگی در سطح ملی و بین‌المللی برای شهرستان مسجدسلیمان به ارمغان آورده‌اند.

در مسابقات بین‌المللی کیوکوشین کاراته امسال که به میزبانی خوزستان برگزار شده بود با تلاش خدادادی سفیر ژاپن و هیئت همراه به مسجدسلیمان سفر و ضمن بازدید از اماکن دیدنی مسجدسلیمان نشست‌هایی در ارتباط با راههای همکاری دو جانبه ورزشی برگزار که نتایج خوبی نیز به همراه داشته است.

اهداف و برنامه‌ها:

وی در ارتباط با اهداف و برنامه‌های خود برای حضور در انتخابات شورای شهر مسجدسلیمان گفت: کاهش حداکثری مشکلات شهری مهم‌ترین هدف بنده برای حضور در شورای شهر می‌باشد که به یاری خداوند و همت مردم و با هم‌اندیشی صاحب‌نظران و نخبگان شهرستان سعی خواهم کرد با تمام توان معضلات اصلی و اساسی شهرستان را کاهش بدهم که در این رابطه با همکاری تیمی از متخصصان و اهالی فن برنامه‌های جامع و مدونی را تدوین نموده‌ام.

بخشی از برنامه‌ها

نام‌گذاری و یکسان سازی و حفظ و ایجاد تعادل میان محلات شهرستان

تشکیل جلسات مداوم در محلات و تشکیل شوراهای محلی

اولویت‌بندی مشکلات شهر و تسریع در حل مشکلات با برنامه‌ریزی‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت

تشکیل و دایر نمودن مراکز ورزشی در رشته‌های گوناگون جهت جوانان در سنین مختلف به خصوص بانوان محترم

ایجاد فضا سبز، هواخوری و پارک در نقاط مناسب شهر

توجه ویژه به وضعیت بهداشت و فاضلاب شهری

ساماندهی مراکز فروش سیار و دست‌فروشان دوره‌گرد با تشکیل بازارچه‌های محلی، و اختصاص دادن مکان مناسب به این امر

ساماندهی افراد روان‌پریش و هدایت آن‌ها به مراکز درمانی و بهزیستی که متاسفانه چهره‌ی زشتی به شهر داده‌اند.

بهبودی وضعیت درمانی و مراکز سلامت شهر

بهبودی وضعیت راه و خیابان‌های اصلی وفرعی شهر

نظارت مستمر و جدی بر عملکرد تمامی  مسئولین شهرداری و مجریان شهر

پرهیز از سیاسی‌کاری و باندبازی در شورا و شهرداری

نظارت دقیق برقراردادها و مناقصه‌ها و مزایده‌های شهری

دعوت از مسئولین کشوری جهت حل و بررسی مشکلات شهری

هم‌اندیشی و نشست با صاحب‌نظران و نخبگان شهر

پیگیری جهت مشخص کردن و تعیین تکلیف ساکنین محلات آلوده

ایجاد تعامل بین محلات متفاوت

نگاه ویژه و بازسازی و رفع نواقص مساجد سطح شهر

مهم‌ترین مشکلات مسجدسلیمان از نگاه علیجان خدادادی

مسجدسلیمان آکنده از مشکلات گوناگون است که متاسفانه بر اثر عدم مدیریت و برنامه‌ریزى درست و نیز عدم تعهد و مسئولیت‌پذیرى بعضى مسئولین و اعضاء شوراهاى گذشته به شکل بنیادین و اساسى بوجود آمده است. می‌توان به مشکلات فرهنگى و بهداشتى اشاره کرد. استفاده از نیروهاى مجرب و متخصص در کنار کارشناسان و مشاورین آگاه به امور در جهت بهینه‌سازى زیرساخت‌هاى شهردارى می‌تواند گامى مؤثر باشد. شهر خوب دست یافتنى خواهد بود که باید بر اساس نیاز شهروندان ساخته شود. همه باید بدانند که شوراى شهر و شهردار خدمت‌گزار و در خدمت شهروندان و مردم هستند نه صاحب اختیار و ارباب آنها.

براین باورم که شهر من، لیاقت بهترین‌ها را دارد و ثابت می‌کنیم که نگین خوزستان ، قلب تپنده ایران ، مسجدسلیمان است و شیرزنان و دلاور مردان این دیار لایق بهترین‌ها هستند .

بر پیشانى بلند شما و دستان تک تک شما سروران عزیز بوسه مى‌زنم.

اولین اقدام در صورت راهیابی به شورای شهر

چنانچه به یاری خداوند متعال و اعتماد مردم و مسئولین خوب شهرم به شورا راه بیابم، اولین اقدام بنده اصلاح زیرساخت‌های شهرداری خواهد بود، از آن‌جا که هر شهری باید از امکانات رفاهی، بهداشتی و… برخوردار باشد اما متاسفانه تا امروز در این رابطه خوب کار نشده است. به همین دلیل قطعاً اولین اقدام بنده تشکیل کمیته و تیم تخصصی از افراد جوان، متعهد و آگاه خواهد بود که در کنار کارشناسان و مشاوران مجرب به امور شهر بررسی و رسیدگی خواهد شد.

به اعتقاد بنده با توجه به مبحث آسیب‌شناسی و روان‌شناسی مدیریت شهری، اساسی‌ترین و مهم‌ترین مسئله، شناسایی مشکلات و معظلات است که در کنار آن با مشاوره اهل فن، راه حل‌هایی احتمالی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

فراموش نکنیم رسیدن به یک شهر خوب و ایده‌آل دست یافتنی‌ست که باید بر اساس نیاز شهروندان ساخته شود. همه باید بدانند که شورای شهر و شهرداری خدمتگزار و در خدمت شهروندان و مردم هستند نه صاحب اختیار و ارباب.

حرف آخر

در محضر عزیزان و نور چشمانم، مردم غیرتمند و متعصب عهد می‌بندم چنانچه فرزند خویش را باور کرده و مورد اعتماد قرار دهند، به دیده منت کمر به خدمت بسته و خود را خدمت‌گزار آنان دانسته و لحظه‌ای از تلاش شانه خالی نخواهم کرد.

شهر من، لیاقت بهترین‌ها را دارد و ثابت می‌کنیم که نگین خوزستان، قلب تپنده ایران، مسجدسلیمان است و شیر زنان و دلیر مردان این دیار لایق بهترین‌ها هستند.

بر پیشانی بلند شما و دستان تک تک شما سروران عزیز بوسه می‌زنم.

درباره نویسنده

1931مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2021 راستا خوزستان. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی