استاندار خوزستان : لزوم ارائه تولیدات پیشگیری از اعتیاد در فضاهای اجتماعی خوزستان

استاندار خوزستان : لزوم ارائه تولیدات پیشگیری از اعتیاد در فضاهای اجتماعی خوزستان

استاندار خوزستان گفت: برای پیشگیری از اعتیاد در هر فضای اجتماعی استان باید تولیداتی عرضه شود

راستا نیوز – عبدالحسن مقتدایی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خوزستان در سالن اجتماعات استانداری اظهار کرد: بهترین مراقبان جامعه در زمینه پیشگیری از مواد مخدر والدین هستند و در این زمینه مطمئنا بسیار تاثیرگذار می‌توانند وارد عرصه شوند.

وی افزود: بهایی که خانواده یک معتاد باید بپردازند، بسیار ویرانگر است، اگر یکی از اعضای خانواده در این زمینه مشکل داشته باشد، همه اعضای خانواده تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: این مسئله یک مشکل خانوادگی محسوب می‌شود چون بـر استحکام، ثبات، وحدت و سلامت فکری و جسمی خانواده تاثیر می‌گذارد، بچه‌ها به‌خصوص بیشتر تحت تاثیر این مشکل قرار می‌گیرند.

مقتدایی با بیان اینکه برای پیشگیری از اعتیاد در هر فضای اجتماعی در استان باید تولیداتی عرضه شود گفت: در برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر، دانش آموزان و والدین در کنار آموزش و پرورش باید مدنظر قرار گیرند زیرا با این کار از جمعیت ۵ میلیون نفر استان حداقل ۴ میلیون تحت آموزش قرار می‌گیرند.

وی همچنین به برخی دلایل افزایش گرایش جوانان به مصرف مواد مخدر در سال‌های اخیر اشاره کرد و ادامه داد: عوامل و دلایل روانی شامل ویژگی‌های شخصیتی و فردی، دلایل اجتماعی مانند مسائل مربوط به محرومیت و محیط زندگی افراد و دلایل فرهنگی با توجه به گسترش فضای مجازی که در سبک زندگی جوانان خود را نشان می‌دهد را می‌توان از دلایل عمده افزایش مصرف مواد مخدر یاد کرد.

استاندار خوزستان در ادامه به اهمیت بحث تعلیم و تربیت ویژه دانش آموزان برای پیشگیری از بحث اعتیاد اشاره کرد و گفت: خطر در این زمینه جدی است و باید کار فرهنگی صورت گیرد که والدین نخستین کسانی هستند که باید در این زمینه به کمک آموزش و پرورش بیاید.

استاندار خوزستان در جلسه گذشته شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خواستار ایجاد فضای تبلیغاتی در مبادی استان به‌منظور پیشگیری از گرایش به‌ویژه جوانان به مواد مخدر شد.

درباره نویسنده

1903مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2020 عصر خوزستان. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی