امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور:
دولت در کنار مردم مسجدسلیمان خواهد بود و به هیچ وجه شما را تنها نخواهد گذاشت

دولت در کنار مردم مسجدسلیمان خواهد بود و به هیچ وجه شما را تنها نخواهد گذاشت

راستا نیوز – حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: برآوردها از میزان خسارات ناشی از زلزله نهایی می‌شود و حتما دولت در کنار مردم است و ان‌شالله پیگیری می‌شود. معاون پارلمانی رئیس جمهور که به همراه علی عسگر ظاهری نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان،حجت الاسلام حجتی نیا فرماندار مسجدسلیمان، جاجی زاده مدیر کل بحران خوزستان و جمعی از مسئولان استان از مناطق زلزله زده شهرستان مسجدسلیمان بازدید به عمل آورد در بازدید از مناطق مختلف کلگه، بی بیان و نمره ۴۰ از نزدیک مسائل و مشکلات مردم آسیب دیده را بررسی کرد. امیری پس از آن از مدرسه دخترانه رضوان واقع در منطقه بی بیان و بیمارستان نفت این شهرستان که در زلزله اخیر آسیب دیده بوند بازدید نمود.

وی در سخنانی در پاسخ به خبرنگاران افزود: دولت تا آخرین روز‌ها در کنار مردم این شهرستان ایستاده است و تمامی خسارت‌های وارده به آن‌ها را پس از بررسی‌های لازم، جبران خواهد کرد. امیری همچنین در منطقه بی بیان از منزل تخریب شده خانواده‌ای با هفت دختر که ۴ نفر از آن‌ها معلول بودند بازدید کرد و این وعده را داد که روز شنبه با هماهنگی با مقامات استانی و شهرستانی به صورت ویژه برای جبران خسارت و بازسازی محل سکونت این خانواده نیازمند اقدام شود.

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور در نماز جمعه امروز (۲۸ تیرماه) مسجدسلیمان، گفت: خوشحالم که توفیق پیدا کردم که امروز در میان مردم خوب، شریف و نجیب مسجدسلیمان باشم. شهری که بهترین اوقات جوانی‌ام را به عنوان خدمتگزار در این شهرستان سپری کردم. قرار بود برای یک سال در این‌جا خدمت کنم اما محبت، مهمان‌نوازی، تعهد و تفقد خود مردم شریف و عزیز بختیاری مسجدسلیمان در بخش ها و روستاهای اطراف باعث شد، حدودا ۶ سال بنا بر درخواست مردم، علما و اقشار مختلف این شهرستان، در مسجدسلیمان باشم. یکی از بهترین دوران عمر بنده زمان خدمتگزاری به مردم شریف و متعهد مسجدسلیمان بوده است.

وی عنوان کرد: مسجدسلیمان همیشه برای من یک شهر عزیز با مردمانی دوست داشتنی بوده است و من یک رابطه احساسی قوی با مردم مسجدسلیمان دارم و در هر جایی از کشور که مردم مسجدسلیمان را می بینم، برای من یک حالت نوستالژیک دارد.

معاون پارلمانی رییس جمهور خطاب به مردم مسجدسلیمان، گفت: مردم شریف مسجدسلیمان، من به نمایندگی از رئیس‌جمهور و هیات دولت این تکلیف را پیدا کردم که برای بررسی وضعیت زلزله هفته گذشته که خدا را شکر تلفات جانی هم نداشت، به اینجا بیایم. واحدهای آموزشی، بهداشتی و واحدهای مسکونی آسیب دیده اند. رییس جمهور در ساعت های اولیه حادثه، از طریق استاندار خوزستان دستورات و تصمیمات لازم برای حل و فصل مشکلات و تامین برآورد خسارات را داشتند.

وی بیان کرد: حداقل وظیفه اخلاقی هر کدام از اعضای دولت بود که در بین شما مردم شریف و عزیز مسجدسلیمان حضور پیدا کنند. نماینده مردم مسجدسلیمان نیز از نمایندگان متعهد و پرتلاش مجلس شورای اسلامی است که او گفت هیچ کدام از اعضای هیات دولت به مسجدسلیمان نیامدند و این توقع در مردم مسجدسلیمان است که باید بگویم من هم در خدمت شما همه عزیزان هستم و هر زمان که برنامه‌ریزی کردید در خدمت شما هستم.

امیری گفت: رئیس جمهور هم سلام گرم را خدمت شما مردم مسجدسلیمان داشتند و به من گفتند که به مردم بگویید دولت در کنار شما خواهد بود و مشکلات و مسائل ناشی از زلزله در اسرع وقت رفع خواهد شد. خوشبختانه کارهای قابل قبولی در همین مدت انجام شده است.

وی عنوان کرد: آقای امینی، امام جمعه مسجدسلیمان نیز از مفاخر شهرستان و حوزه علمیه مسجدسلیمان است. زمانی که قائم مقام وزیر کشور بودم خطبه های نماز جمعه را همیشه دنبال می کردم و باید بگویم از حجت الاسلام امینی به جز درایت، اعتدال، انصاف و عقلانیت چیری ندیده ام صرف نظر از این که چه کسی در این شهر مدیر بوده است ایشان از حقوق مردم و ملت همیشه دفاع می کرد. همچنین از نماینده پرتلاش مردم مسجدسلیمان، فرماندار محترم شهرستان و استاندار خوزستان نیز به دلیل پیگیری های مستمرشان تشکر و قدردانی می نمایم…

وی ادامه داد:. در حال برآورد خسارت هستیم و استاندار هم قول داد تا اواسط هفته آینده ارزیابی نهایی را به دولت بدهد تا دولت هم در راستای تامین خسارات و حل مشکلات، فکر اساسی و بنیادی داشته باشد.

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: مشاهدات و ارزیابی‌ها از کارهایی که در این مدت انجام گرفته و پیشنهادهایی که وجود دارد را همراه با صحبت‌های مردم عزیز، جمع‌بندی می‌کنیم و در جلسه روز یکشنبه دولت خدمت رئیس‌جمهور محترم ارائه خواهم داد.

وی افزود: رئیس جمهور فرمودند که “مردم عزیز بختیاری و شریف شهرستان مسجدسلیمان و روستاهای آسیب‌دیده، دولت در کنار شما خواهد بود و دولت به هیچ وجه شما را تنها نخواهد گذاشت.” درست است به خاطر تحریم های ظالمانه دشمنان، با محدودیت‌های منابع مالی مواجه هستیم ولی وظیفه دولت است که امروز در کنار شما مردم شریف مسجدسلیمان باشد. مردمی که هر جا جمهوری اسلامی به آن ها نیاز داشته است، برای دفاع در صحنه بودند. این مردم امروز هم با وجود تمام مشکلات، در کنار نظام جمهوری و پشتیبان مقام معظم رهبری هستند و وظیفه دولت است که به خدمت شما و مردم آسیب دیده از زلزله بشتابد و این حداقل وظیفه است.

وی گفت: ان شاالله به یاری خداوند مشکلات برطرف خواهد شد. نقشه های دشمنان نقش برآب شد. آن ها فکر می‌ کردند در سال ۹۶  کشور بر هم می‌ریزد و نظام دچار مشکلات اساسی می شود و مردم به خیابان‌‌‌‌ها می آیند ولی هر روز با وجود تمام سنگ اندازی ها، کشور در مسیر توسعه قرار گرفت و بنابر نظر کارشناسان اقتصادی ان‌شاالله آینده روشن و امیدوارکننده است.

درباره نویسنده

1816مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2019 راستا نیوز. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی