رییس کمیته امداد مسجدسلیمان:
صد درصد صدقات مردم در شهرستان هزینه می شوند/ در سرفصل کمک به اکرام ایتام ۷۳ درصد و در جشن عاطفه ها نیز نسبت به سال گذشته ۲۴۱ درصد رشد داشته ایم

صد درصد صدقات مردم در شهرستان هزینه می شوند/ در سرفصل کمک به اکرام ایتام 73 درصد و در جشن عاطفه ها نیز نسبت به سال گذشته 241 درصد رشد داشته ایم

راستا نیوز: پژمان منصورنیا رییس کمیته امداد حضرت امام (ره) در نشست خبری با تعدادی از اصحاب رسانه بخشی از عملکرد و برنامه های پیش رو این اداره را تشریح کرد. به گزاش پایگاه خبری تحلیلی راستا نیوز منصورنیا ضمن تبریک هفته نیکوکاری گفت: امسال جشن نیکوکاری با شعار عیدی برای همه همزمان با سراسر کشور در آستانه عید نوروز برگزار می‌شود. وی با بیان این که جشن نیکوکاری از شنبه آغاز اما جمع آوری کمک های مردم تا پایان سال ادامه خواهد داشت از همه مردم خواست در آستانه سال نو با کمک های خود دل خانواده های بی بضاعت را شاد کنند.

رییس کمیته امداد در ارتباط با برنامه های پیش رو این اداره گفت: روز چهارشنبه زنگ نیکوکاری در یکی از مدارس شهرستان زده خواهد شد و روز پنج شنبه نیز ۲ پایگاه کمیته امداد برای جمع آوری کمک های مردم در خیابان اصلی شهر مسقر خواهد شد.

منصورنیا در تشریح عملکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان ابراز داشت: کمیته امداد امام خمینی (ره) در خصوص وظایف ذاتی خود در رفع فقر، محرومیت‌زدایی فعالیت‌های گسترده‌ای انجام می‌دهد وی با ذکر این که کمیته امداد امام خمینی (ره) برای عبور دادن جامعه هدف یعنی نیازمندان بسته‌ها و طرح‌های خوبی در نظر گرفته عنوان داشت: مددجویان از تمامی طرح‌ها از جمله تسهیلات اشتغال‌زایی، تأمین جهیزیه، فرانشیز و هزینه‌های درمانی، بهره مند شده اند. وی در ارتباط با نحوه هزینه کرد صدقات واریزی مردم نیز گفت: صد درصد این صدقات در شهرستان و برای ارائه خدمات به سالمندان، کمک هزینه به دانش آموزان و دانشجویان، تامین لوازم ضروری زندگی مددجویان، کمک به خرید و ساخت مسکن مدد جویان شهری، کمک به تکمیل، تعمیر و بازسازی مسکن مدد جویان و… هزینه می گردد.

وی در ارتباط با طرح اشتغال جامعه هدف نیز گفت: در سال گذشته ۱۶۹ طرح اشتغال با اعتباری معادل ۳۱ میلیارد و ۴۵۰ میلیون که شامل طرح های اشتغال و اشتغال خانگی بود اجرا نمودیم. منصورنیا ادامه داد: در بحث آموزشی نیز ۶۶ مددجو را به مراکز فنی و حرفه ای معرفی و مدارک فنی و حرفه ای راکسب نمودند. همچنین برای ۱۲۰۰ نفر کلاس های آموزشی اعتقادی، مذهبی، حجاب و عفاف، آموزش قرآن، ترک اعتیاد و… برگزار کردیم. رییس کمیته امداد حضرت امام (ره) گفت: در سرفصل کمک به اکرام ایتام ۷۳ درصد نسبت به سال گذشته و در جشن عاطفه ها نیز نسبت به سال گذشته ۲۴۱ درصد رشد داشته ایم که در همین جا صمیمانه از تمامی حامیان طرح اکرام ایتام تشکر و سپاسگزاری می نمایم.

منصورنیا ۷۴ مورد تعمیر مسکن، ۱۵ مورد خرید و احداث مسکن،۱۱۶ هدیه ازدواج، وام کارگشایی، اجاره مسکن به حدود ۱۴۰ نفر، ودیعه مسکن و… را از دیگر اقدامات این اداره در سال گذشته اعلام کرد و گفت: کار بزرگ کمیته امداد در سال جاری که تلاش و زحمات همکارانم در کمیته امداد شهرستان را به همراه داشت، افتتاح طرحی ویژه به نام تبصره ۱۴ بود که توانستیم ۷۴۹ خانوار جدید که از جهت اقتصادی و معیشتی ضعیف بودند را برای مدت یکسال تحت پوشش قرار دهیم تا حقوق ماهیانه، دو برابر شدن یارانه و سبد کالا به آنان تعلق بگیرد و امیدوارم بتوانیم در سال آینده ضمن ادامه این روند تعداد خانوارهای تحت پوشش را افزایش دهیم و سهمیه بیشتری جذب نماییم.

وی افزود: با تحت پوشش قرار گرفتن این خانواده ها، تعداد خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد شهرستان مسجدسلیمان به ۳۰۲۱ خانوار افزایش یافت که حدوداً یک سوم به جمعیت آنها اضافه شده است.

منصورنیا در پایان سخنان خود گفت: جا دارد از تلاش ها و همراهی های همیشگی مهندس ظاهری نماینده محترم شهرستان که در مجلس مدافع کمیته امداد بوده است تشکر کنم. همچنین از حجت الاسلام امینی امام جمعه محترم مسجدسلیمان که ترویج کننده احسان  و نیکوکاری بوده است تشکر می کنم. از مسئولین پتروشیمی زیلایی نیز بابت همکاری های خوبی که با این کمیته داشته اند و همه خیرین همراه کمال تشکر و سپاسگزاری را دارم…

درباره نویسنده

1838مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2019 راستا نیوز. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی