یارانه نقدی دی ماه امشب واریز می‌شود

یارانه نقدی دی ماه امشب واریز می‌شود

راستا نیوز – یارانه نقدی ساعت ۲۴ امشب ـ ۲۶ دی ماه ـ به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

به گزارش راستا نیوز نود و پنجمین مرحله از یارانه‌های نقدی در حالی امشب (چهارشنبه) واریز می‌شود که همراه با رقم ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی که به ازای هر نفر واریز می‌شود، افزایش مستمری خانوارهای هدف (تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد) نیز به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

یارانه نقدی در سال جاری برای جمعیت حدود ۷۸ میلیونی پرداخت شده و گزارش عملکرد اجرای قانون هدفمندی در این مدت نشان می‌دهد که با وجود تاکید قانون بودجه بر حذف سه دهک درآمدی، یارانه‌بگیری را دولت حذف نکرده است.

این در حالی است که دولت در لایحه بودجه سال آینده منابع پرداختی بابت یارانه نقدی را از حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان سال جاری به ۴۲ هزار میلیارد تومان افزایش داده است که در این حالت در هر ماه حدود ۷۷ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر می‌توانند یارانه دریافت کنند.

غربالگری یارانه‌بگیران در سال بعد به صورت استانی خواهد بود و طبق بندی در تبصره (۱۴) لایحه بودجه ۱۳۹۸، ‌ استانداران سراسر کشور مجازند با هماهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بر اساس پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان نسبت به حذف یارانه نقدی سه دهک بالای درآمدی اقدام کنند که منابع حاصل از حذف یارانه پردرآمدها با تصویب شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان صرف حذف تدریجی فقر مطلق و همچنین تکمیل پروژه‌های نیمه تمام اولویت‌دار استان خواهد شد.

درباره نویسنده

1825مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2019 راستا نیوز. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی