رییس دادگستری اندیکا خبر داد:
با تلاش اعضاء شورای حل اختلاف دو طایفه قبل از صدور حکم قاتل با هم مصالحه کردند

با تلاش اعضاء شورای حل اختلاف دو طایفه قبل از صدور حکم قاتل با هم مصالحه کردند

راستا نیوز – رئیس دادگستری اندیکا گفت : ۹ ماه پیش بین دو طایفه درگیری رخ می دهد که در این نزاع ۲ نفر کشته می شوند که با تلاش و کوشش اعضاء شورای حل اختلاف این شهرستان این دو طایفه قبل از صدور حکم قاتل با هم مصالحه کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راستا نیوز محمد علی جلالی نژاد رئیس دادگستری شهرستان اندیکا با اعلام این خبر گفت: در اردیبهشت ماه سال جاری دو طایفه در منطقه شاهزاده عبدالله از توابع اندیکا بر سر ملکی اختلافی پیدا می کنند که این اختلاف منجر به نزاع و کشته شدن ۲ نفر با اسلحه شکاری می شود و کشمکش و درگیری بین این دو طایفه ،آسایش و آرامش ساکنین این منطقه را سلب می کند.

وی افزود: با توجه بافت عشایری این منطقه با ورود به موقع اعضاء شورای حل اختلاف این شهرستان و تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت بزرگان عشایر برای حل و فصل این اختلاف ، خوشبختانه تلاش و کوشش اعضاء خدوم شورای حل اختلاف اندیکا نتیجه داد و این دو طایفه پس از ۹ ماه و قبل از صدور حکم قصاص قاتل ، با هم مصالحه کردند.

جلالی نژاد در ادامه ضمن تقدیر از تلاشهای مؤثر اعضاء شورای حل اختلاف این شهرستان بر حل و فصل این اختلاف اظهار داشت : شوراهای حل اختلاف در حل و فصل دعاوی و اختلافات بین مردم نقش مهم و مؤثری داشته و تاکنون در این زمینه موفق بوده و لازم است مورد حمایت معنوی و مادی قرار بگیرند.

درباره نویسنده

1857مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2020 راستا نیوز. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی