علی عسگر ظاهری:
آغاز طرح مطالعاتی آبیاری زمین های کشاورزی مسجدسلیمان، لالی و اندیکا

آغاز طرح مطالعاتی آبیاری زمین های کشاورزی مسجدسلیمان، لالی و اندیکا

راستا نیوز – نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح مطالعاتی آبیاری زمین های کشاورزی در قالب طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری شهرستان های مسجدسلیمان، لالی و اندیکا آغاز شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راستا نیوز علی عسگر ظاهری اظهار کرد: در فاز اول آبرسانی طرح۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری، آبیاری زمین های کشاورزی شهرستان های شمالی خوزستان مانند مسجدسلیمان، لالی و اندیکا پیش بینی نشده بود،  و این موضوع باعث شده بود تا هیچ گونه طرح مطالعاتی در مورد ظرفیت های کشاورزی این مناطق تدوین نشود.

وی با اشاره به آغاز طرح مطالعاتی آبیاری زمین های کشاورزی مسجدسلیمان، لالی و اندیکا افزود: خوشبختانه با کمک بسیاری از مسوولان و همراهی دولت، موفق شدیم، مجوز آبرسانی به زمین های کشاورزی شهرهای شمال خوزستان از جمله شهرهای مسجدسلیمان، لالی و اندیکا را دریافت کنیم.

نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در فاز دوم این طرح برای هر کدام از این شهرها، مساحتی تخصیص داده شده تصریح کرد: هیچ گونه مطالعه ای در این زمینه از قبل وجود نداشت لذا برای عملیاتی شدن این طرح نیاز به اطلاعات دقیق داشتیم. ظاهری تصریح کرد: خوشبختانه با پیگیری های زیاد، همراهی شخص استاندار، کمک سازمان آب و برق خوزستان و اداره کل جهاد کشاورزی، منابع مالی برای شروع این طرح مطالعاتی را تامین و آن را آغاز کردیم.

وی متذکر شد: برای اینکه بتوانیم در کوتاهترین زمان ممکن این طرح را به اتمام برسانیم دو شرکت در این زمینه فعالیت خواهد کرد. عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: در این طرح های مطالعاتی علاوه بر ظرفیت های کشاورزی، دیگر ظرفیت های موجود در منطقه نظیر گردشگری، صنعت، آب شرب، مسائل زیستی محیطی، اقتصادی، اجتماعی و منابع آب هم نیز مورد بررسی قرار می گیرند تا به یک تصویر روشن از ظرفیت های این سه شهرستان برسیم.

درباره نویسنده

1867مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2020 راستا نیوز. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی