بازدید مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از شهرک های صنعتی مسجدسلیمان

بازدید مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از شهرک های صنعتی مسجدسلیمان

راستا نیوز – علی یزدانی مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از شهرک صنعتی شماره ۲ مسجدسلیمان واقع در منطقه زیلایی دیدن کرد .به گزارش راستا نیوز مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از روند کار پتروشیمی و آلومینیوم مسجدسلیمان بازدید و مشکلات این دو شرکت را مورد بررسی قرار داد .

وی پس از آن ازشهرک صنعتی شماره ۱ مسجدسلیمان دیدن و در دفتر مدیریت شهرک های صنعتی با جمعی از صنعتگران شهرستان به بررسی مشکلات زیرساختی و موانع تولید آنها پرداخت.

معاون وزیر در گفتگو با خبرنگار ما گفت : در بازدیدی که از ۸ شهرک صنعتی در شهرستانهای اندیمشک، گتوند، شوشتر و مسجدسلیمان داشتیم بالاترین درخواست در دو حوزه نقدیندگی و بخش زیر ساخت بود .

وی اظهار کرد: در بخشهای مرتبط با تامین اجتماعی و سازمان مالیاتی در چهار چوب سیاست های اقتصاد مقاومتی برای تمام این موارد تدابیری اندیشه شده است . در حوزه نقدینگی در مسجدسلیمان حتما ما ظرف مدت ۲ هفته آینده گروهی را برای بررسی واحدهای تعطیل اعزام خواهیم کرد ، که با همکاری فرمانداری علل و آسیب شناسی می شوند و راهکارهای هر مورد را بررسی خواهیم کرد و آن تعداد که قابل راه اندازی و صاحبانشان آمادگی لازم را داشته باشند در سال جاری قطعا راه اندازی می شوند و سعی خواهیم کرد تا افزایش ظرفیت داشته باشیم .

یزدانی در خصوص بودجه برای راه اندازی شرکت ها گفت : منابع مالی را در کشور با یک و نیم میلیارد تومان با پیشنهاد دولت و موافقت مقام معظم رهبری جهت رونق و اشتغال با ۵۰ درصد پایین تر از مصوبه شورای پول و اعتبار در دستور کار مجلس قرار گرفته است .

وی همچنین از منابع مالی که در اختیار معاونت روستایی رییس جمهور است خبر داد و گفت : برای حوزه اشتغال با نرخ ۱۰ درصد با تعامل بانک کشاورزی در اختیار صنعتگران قرار خواهیم داد .

ایشان ادامه دادند : با عزم جدی که در فرمایشات مقام معظم رهبری در دستور کار دولت قرار گرفته باید بتوانیم یک جهش خوبی را در سال جاری در شهرستانهای کشور و مناطق روستایی آغاز کنیم تا سرمایه گذاری را در شهر و روستاهایی که پتانسیل لازم جهت اشتغال دارند ایجاد کنیم .

وی در پاسخ خبرنگار ما که گفت : مردم از وعده و وعیدها خسته شدند و این سفرها و جلسات تا کنون خروجی نداشته است گفت: من قول می دهم به جد برای حل مشکلات شهرک صنعتی مسجدسلیمان تلاش کنیم تا بتوانیم اشتغال را برای جوانان ایجاد کنیم .

 

درباره نویسنده

1806مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2019 راستا نیوز. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی