حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان:
گره‌های کور شهر ما با معنویت باز می‌شوند چرا که شهر ما از حیث معنوی آسیب دیده است/ از شورا انتظار داریم تا شهرداری انتخاب کنند که بتواند با عملکردش هم نام خودش و هم نام شورا را جاودان کند/ وقتی اداره‌ای وظیفه‌اش را انجام می‌دهد سراسر شهر برای خود بنر تشکر نصب نکنند

گره‌هاي كور شهر ما با معنويت باز مي‌شوند چرا كه شهر ما از حيث معنوي آسيب ديده است/ از شورا انتظار داریم تا شهرداري انتخاب کنند كه بتواند با عملكردش هم نام خودش و هم نام شورا را جاودان كند/ وقتي اداره‌ای وظيفه‌اش را انجام مي‌دهد سراسر شهر براي خود بنر تشكر نصب نكنند

راستا نیوز : حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان در خطبه های این هفته نماز جمعه مسجدسلیمان ضمن تبریک هفته دولت گفت: اگر همه با هم باشیم و اخلاق را محور کارهای مان قرار بدهیم همه گره ها باز خواهند شد. وی ادامه داد: حال که وزرای جدید با اکثریت آراء از مجلس رای اعتماد گرفته اند انتظار داریم با تلاش بیشتر مشکلات این مردم را مرتفع سازند. امینی با تقدیر از ۱۸ نماینده خوزستان به دلیل عدم رأی اعتماد به وزیر نیرو گفت: پس از درخواست بنده در خطبه های نماز جمعه از ۱۸ نماینده خوزستان ائمه جمعه دیگر شهرها نیز همراهی کردند که از همه این عزیزان تشکر می کنم.

حجت الاسلام امینی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یکی از بنیادی ترین مراحل انقلاب تحول در علوم انسانی ست که با کمال تاسف نه حوزه علمیه وظیفه اش را خوب انجام داده است و نه دانشگاههای آزاد اسلامی که امیدوارم با تکیه بر علوم قرانی مملکت بیش از پیش رو به جلو حرکت کند.

خطیب نماز جمه گفت: همه مشکل بشر در نخواندن، نفهمیدن و ندانستن است. نماز جمعه و جماعت ها دعوت به صلح و علم و آگاهی ست. کسی می تواند مشکلی را حل کند که عالم و جاهد باشد. زندگی با علم قابل تحقق است امام علمی که با تقوا گره خورده باشد.

نماینده ولی فقیه در مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مسجدسلیمان پیشینه خوبی دارد اما در ۷۰ سال از صد سال گذشته به دلیل استبداد آمریکا و انگلیس آسیب های زیادی به ما وارد شده است.

وی با بیان این که آمار خودکشی در مسجدسلیمان آمار نگران کننده ای ست گفت:گره های کور شهر ما با معنویت باز می شوند چرا که شهر ما از حیث معنوی آسیب دیده است و باید با تلاش بیشتر صدسال گذشته را جبران کنیم.

امام جمعه مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: لازم است هر از چندگاهی این نکته را تکرار کنم که بنده به هیچ عزل و نصبی در مسجدسلیمان کار ندارم اما به عدل و ظلم کار دارم، مداخله نمی کنم اما مشاوره می دهم.

وی گفت: غم من عزل و نصب ها نیست بلکه راه اندازی پتروشیمی و آلومینیوم است که البته شنیدم فعلا ۱۴ نفری در آلومینیوم مشغول به کار شده است و به صورت پلکانی نفرات دیگری نیز اضافه خواهند شد اما آلومینیوم در نهایت حدود ۱۵۰ نفر جذب خواهد کرد اما در صورتی که سرمایه داران بختیاری ما در صنایع پایین دستی این شرکت سرمایه گزاری کنند می توان شاهد کاهش آمار بیکاری باشیم.

وی با اشاره به مرگ کودک ۳ ساله در اندیکای به خاطر عقرب زدگی گفت: این درد ماست که هنوز فرزندان مان به دلیل کمبود امکانات جان خود را از دست می دهند.

امینی با تبریک آغاز به کار شورای پنجم شهر مسجدسلیمان گفت: از این عزیزان می خواهم با عملکرد خوب، تعامل با مردم و مسئولین، نام نیکی از خود به جا بگذارند. در شورا تصمیم را جمع می گیرد نه فرد در انتخاب شهردار دقت کنند تا شهرداری انتخاب شود که بتواند با عملکردش هم نام خودش و هم نام شما را جاودان کند. یکی که خودش را بدهکار و خدمتگزار مردم بداند و انتظار نداشته باشد وقتی وظیفه اش را هم انجام می دهد سراسر شهر برای او بنر تشکر نصب کنند.

وی ادامه داد: سال هاست در شهر ما حق فرهنگ، هنر و مذهب ادا نشده است. شورا باید برای ارتقاء آگاهی مردم حق مذهب، فرهنگ و هنر را اداء کند.

حجت الاسلام امینی در پایان سخنان خود گفت: با همه این مشکلات فضای همدلی به وجود آمده در شهر ما را به آینده بسیار امیدوار کرده است که در ایجاد این فضا نماینده محترم در مجلس و فرماندار گرامی بسیار به بنده کمک کرده اند که امیدوارم در آینده ای نزدیک و با گسترش این فضای به وجود آمد شاهد ارتقا خدمات از جانب مسئولان و حل مشکلات مردم باشیم.

درباره نویسنده

1817مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2019 راستا نیوز. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی