تشریح حوادث تروریستی مجلس در گفتگو با نماینده مردم شوش
هدف اصلی تروریست‌ها صحن مجلس بود/خدشه‌ای به امنیت پایدار کشور وارد نمی‌شود

هدف اصلی تروریست‌ها صحن مجلس بود/خدشه‌ای به امنیت پایدار کشور وارد نمی‌شود

راستا نیوز – نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی با روایت اتفاقات امروز شهادت تعدادی از هموطنان در دو حادثه تروریستی مجلس و حرم امام (ره) را به ملت شریف ایران تسلیت گفت.

سید راضی نوری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به اتفاقات تروریستی امروز در مجلس اظهار کرد: ساعت ۱۰ صبح همزمان با تجمع اعتراضی سپرده‌گذاران کاسپین و آرمان در مقابل مجلس افرادی با پوشش زنانه از مسیر محل تردد ارباب رجوع وارد می‌شوند و بلافاصله در اقدامی سازمان‌دهی شده پوشش زنانه خود را کنار گذاشته و با به شهادت رساندن یک نفر گیت را به گلوله بسته و وارد محوطه می‌شوند.

وی ادامه داد: تروریست‌ها که به جلیقه‌های انتحاری مجهز بودند قصد حضور در صحن مجلس و انفجار در آن را داشتند اما در همان لحظات اولیه نیروهای سپاه پاسداران که مسؤولیت تأمین امنیت مجلس را بر عهده داشتند وارد عمل شدند و منطقه اصلی مجلس یعنی صحن مجلس و تمام کمیسیون‌ها را تحت کنترل قرار دادند.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی افزود: این تروریست‌ها آموزش‌دیده و سازماندهی‌شده عملیات تروریستی خود را آغاز کردند اما خوشبختانه با اشراف و اقدامات به موقع نیروهای امنیتی در اهداف اصلی خرابکارانه خود شکست خوردند.

نوری ادامه داد: نشست علنی امروز ۱۷ خرداد ۹۶ با قدرت به کار خود ادامه داد و پس از پایان این نشست به همراه سایر نمایندگان مجلس شورای اسلامی نماز ظهر و عصر خود را در پارلمان و در داخل صحن علنی مجلس خواندیم؛ در این زمان تروریست‌ها در طبقات ۴ و ۵ مستقر شده بودند که البته دفاتر اکثر نمایندگان خوزستان در این دو طبقه است.

وی با بیان اینکه هیچ یک از نمایندگان در این حادثه آسیبی ندید، افزود: پس از آن با کنترل نیروهای حفاظت سپاه به طرف ماشین‌های مجلس برای خروج هدایت شدیم و بدین ترتیب روند تخلیه ساختمان مجلس ادامه پیدا کرد و در ادامه آن با به هلاکت رساندن تروریست‌ها توسط نیروهای امنیتی عملیات پاک‌سازی ساختمان پارلمان انجام شد.

نوری در ادامه با انزجار و سخیف خواندن عملیات تروریستی امروز، شهادت تعدادی از هم‌وطنان در حوادث تروریستی حرم مطهر و مجلس را به ملت شریف و مقاوم ایران تسلیت گفت.

وی در پایان هدف از اقدامات تروریستی امروز را اختلال و خدشه در امنیت پایدار کشور عنوان کرد و افزود: با توجه به حضور ایران در خط مقدم مقاومت دشمن قصد ایجاد تنش در داخل خاک ایران را دارد به این صورت که گروه‌های تروریستی و تکفیری در طول چند سال اخیر بسیار تلاش کردند تا فضای کشور را ناامن کنند اما چنین حرکات ناجوانمردانه‌ای نمی‌تواند باعث آسیب به امنیت پایدار ملت و کشور ما باشد.

درباره نویسنده

1816مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2019 راستا نیوز. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی