استاندار خوزستان در شهرستان لالی :
قوم بختیاری همیشه در مقابل زورگویی و دیکتاتوری ایستاده+ حواشی و تصاویر

قوم بختیاری همیشه در مقابل زورگویی و دیکتاتوری ایستاده+ حواشی و تصاویر

راستا نیوز –  استاندار خوزستان عصر امرو  ذز سفر به لالی ابتدا در یادمان شهدای گمنام این شهرستان با نثار فاتحه و اهدای گل ادای احترام کرد و پس از آن میدان شهدای تیر لالی در جمع مردم سخنرانی کرده است.

 به گزارش راستا نیوز دکتر شریعتی استاندارخوزستان در سفر خود به شهرستان لالی در جمع مردم و مسئولین این شهرستان گفت: قوم بختیاری یکی از اقوام پیشگام در جهت تامین امنیت ملی و حفظ تمامیت ارضی کشور بوده است.قوم بختیاری همیشه در مقابل زورگویی و دیکتاتوری ایستاده و جانفشانی کرده است.تاریخ گواه روشنی بر این مدعاست و بزرگان بختیاری که در مقاطع مختلف زمانی، از حقوق خود دفاع کرده اند همیشه در تاریخ این مرز و بوم می درخشند.

وی در ادامه افزود: یکی از شاهدان اصلی این رشادت ها،شهدای ۲۱ دیماه سال ۵۷ شهرستان لالی است.در این روز مردم این شهر در مقابل رژیم ستمشاهی ایستادند.

وی با اشاره به حضور جوانان این قوم در جنگ تحمیلی اظهار کرد: یکی از فرماندهان اصلی و دلیران دفاع مقدس این خطه سردار سرلشگر محسن رضایی افتخار قوم بختیاری ،استان خوزستان و کشور است.

شریعتی تصریح کرد: قطعا لازم و ضروری است دولت و نظام خدمات بیشتری را به این مردم شایسته ارائه دهد.دولت های گذشته قطعا خدماتی به مردم داده اند اما ظرفیت ها بالقوه بسیاری در این منطقه باقی مانده است.

استاندار خوزستان تاکید کرد: به عنوان خادم مردم تمام توان خود را بکار می بندم تا بتوانیم فضای مناسب تری برای رفاه و اشتغال فراهم کنیم.تلاش من و دیگر مسئولان ایجاد شرایطی است که ظرفیت ها ی بالقوه عملیاتی شود.

نماینده عالی دولت در استان خوزستان خطاب به مدیرکل آبفا خوزستان اظهار کرد: ظرف شش ماه آینده باید مشکل آب شرب شهرستان لالی با احداث مخزن مرتفع شود.

وی همچنین افزود: مدیرعامل مناطق نفتخیز جنوب برای حل مساله اسناد منازل مسکونی منطقه لالی نیز اقدام خواهد کرد.

 شریعتی در خصوص اراضی کشاورزی منطقه لالی بیان داشت:برای حوزه شمال استان ۵۲هزار هکتار از در فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری قرار است از زمین دیم به آبی تبدیل شود.وی ادامه داد:این مهم میتواند کمک شایانی به اشتغال شهرستان باشد.

بگفته وی، ۲و نیم میلیارد تومان از اعتبارات استان و یک میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی به مناطق روستایی اختصاص یافته است.

استاندار خوزستان افزود: در بخش راه روستایی نیز پروژه ها باید آغاز شود .فعلا از محل اعتبارات دیون کار را شروع کنید .

شریعتی اذعان کرد: وضعیت آموزش و پرورش لالی در شرایط قابل قبولی قرار دارد و با وجود چنین دانش آموزانی آینده این شهرستان درخشان خواهد بود. احداث مدرسه ۶کلاسه نیز در دستور کار است و همچنین بحث احداث استخر توسط شرکت نفت در دستور کار استان قرار دارد. در بحث شیلات نیز طرح مطالعاتی آن نیز در حال انجام است.

استاندار خوزستان از اتمام فاز اول شرکت آلومینیوم مسجدسلیمان تا پایان سال خبر داد و گفت:۲۵۰نفر در فاز اول استخدام  خواهندشد و اولویت اول ی بودن شهرهای مسجدسلیمان ؛ لالی و اندیکا است.

شریعتی بیان داشت:دو راهی لالی به مسجدسلیمان چهارخطه خواهد شد.با وزیر راه در این مورد نیز رایزنی جهت جذب اعتبار صورت گرفته است.

حاشیه ها :

جمعی از مردم لالی با در دست داشتن پلاکاردهایی به بیکاری در این شهرستان اعتراض کرده و خواستار رسیدگی مسئولان استان شدند.

همچنین به وضعیت اسفالت شهرستان با در دست داشتن پلاکارد اعتراض خود را نشان دادند .

در پایان سخنرانی استاندار چند تن از مردم لالی با اعتراض به اینکه مشکلاتشان را مطرح نکردند به استاندار ایراد گرفته و دیگر اینکه به نگرفتن چند ماه حقوق کارگران شهرداری اعتراض نمودند.

1 22 2 %db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b0%db%b9%db%b2%db%b3_%db%b1%db%b7%db%b1%db%b4%db%b2%db%b9 %db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b0%db%b9%db%b2%db%b3_%db%b1%db%b7%db%b3%db%b4%db%b0%db%b2 %db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b0%db%b9%db%b2%db%b3_%db%b1%db%b7%db%b3%db%b5%db%b5%db%b4 %db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b0%db%b9%db%b2%db%b3_%db%b1%db%b7%db%b3%db%b6%db%b0%db%b8 img_0130 img_0142 img_0160 img_0217

درباره نویسنده

1816مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2019 راستا نیوز. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی