الباجی منتخب مردم اهواز :
استاندار در خصوص انتصابات عجله کرده/۱۸ نماینده جدید خوزستان پیگیر عدم اجرای طرح های انتقال آب شدند

استاندار در خصوص انتصابات عجله کرده/18 نماینده جدید خوزستان پیگیر عدم اجرای طرح های انتقال آب  شدند

راستا نیوز – جواد کاظم نسب الباجی نماینده مردم اهواز در مجلس دهم به تشریح نشست منتخبان مجلس دهم با رییس جمهور و جمعی از وزرا و معاون پرداخت و گفت: در شنبه ای که گذشت و در یک نشست فشرده ، نشست هایی با عارف ، لاریجانی و همچنین روحانی ، وزیر امور خارجه ، وزیر کشور ، وزیر ارتباطات و … برگزار شد و ۱۸ نماینده جدید خوزستان متفوق القول ، پیگیر عدم اجرای طرح های انتقال آب  شدند.

الباجی افزود: نمایندگان خوزستان از این نشست برای رساندن خواسته ها و مطالبات خوزستانی ها به گوش مسئولین نهایت استفاده را بردند و در جلسه ای با وزیر نیرو ، خواستار توقف طرح های انتقال آب از جمله طرح جدید آبرسانی از سرشاخه های کارون به کرمان شدند. وزیر نیرو نیز ضمن تکذیب طرح انتقال آب به شمال کرمان ، قول داد که پیگیری های لازم را انجام دهد و نتیجه را اعلام خواهد کند.

منتخب مردم اهواز در بخش دیگری از سخنان خود به انتصابات جدید مقتدایی استاندار خوزستان ورود کرد و گفت : انتصابات حق استاندار است اما در شرایط پس از انتخابات که عملن نمایندگان خوزستان در مجلس نهم ، به دلیل پایان دوران نمایندگی در شرایط انفعال به سر می برند و همچنین نمایندگان جدید هنوز رسمیت نیافته اند ، چندان صحیح نیست .

وی گفت: بهتر بود استاندار خوزستان کمی درنگ می کرد و با همراهی و هم فکری نمایندگان جدید و در راستای خدمت به مردم دست به چنین انتصاباتی می زد. ما با وزیر کشور در این رابطه صحبت کردیم و وزیر کشور نیز وعده داد تا جلو این انتصابات را بگیرد. همچنین به معاون اول رییس جمهور یادآور شدیم که خوزستان نیازمند آرامش است و نباید با برخی اقدامات ، آرامش ایجاد شده از مردم سلب شود.

الباجی ادامه داد: استاندار خوزستان بهتر بود با منتخبین جدید همراهی و همفکری می کرد. ما برای تقابل با مقتدایی نیامده ایم اما اگر اقدامات و حرکت هایی خلاف منافع مردم مشاهده کنیم برخورد خواهیم کرد. در جایی که منافع استان و مردم در میان است نباید همفکری و همراهی با دیگران نادیده گرفته شود. شاید نظر دیگران هم در انتصابات و یا سایر اقدامات مفید واقع شود. استاندار در خصوص انتصابات عجله کرده و باید دست نگه می داشت.

منتخب مردم اهواز همچنین در مورد ریاست مجلس دهم به  گفت : در نشست روز شنبه ، اصولگرایان و اصلاح طلبان در قالب دو فراکسیون تشکیل جلسه دادند. نظر فراکسیون امید بر ریاست عارف است. مردم به تغییر در کشور امید بسته اند و این تغییر در مجلس نیز باید با ریاست عارف ایجاد شود.

وی گفت : در مجلس آینده با همفکری و اتحاد نمایندگان خوزستان ، قرار بر این است که استان سهمی در هیات رییسه مجلس نیز داشته باشد و بی شک برای ورد یک نماینده خوزستانی به هیات رییسه مجلس تلاش خواهیم کرد.

الباجی  افزود : البته آنچه برای نمایندگان خوزستان مهم است منافع و اهداف خوزستان است و پیشرفت و آبادانی استان مقدم بر همه مباحث سیاسی و جناحی است.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از رایزنی با عارف درخصوص جلوگیری از طرح های انتقال آب کارون سخن به میان آورد و گفت : اعتراض ۱۸ نماینده جدید خوزستان به گوش عارف رسانیدم و در این راه نیز چهار نماینده خوزستانی تهران هم همگام و همراه با نمایندگان استان شدند.

مرجع/ شوشان

درباره نویسنده

1809مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2019 راستا نیوز. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی