به علت عدم حضور ۴ عضو شورای شهر مسجدسلیمان جلسه امشب برگزار نشد و به فردا موکول شد /از امام جمعه محترم می خواهیم وساطت کند /اصل شورا بر رای گیری،مشورت و تمکین به قانون است / شورا باید به نظر اکثریت تمکین کند

به علت عدم حضور 4 عضو شورای شهر مسجدسلیمان جلسه امشب برگزار نشد و به فردا موکول شد /از امام جمعه محترم می خواهیم وساطت کند /اصل شورا بر رای گیری،مشورت و تمکین به قانون است / شورا باید به نظر اکثریت تمكين كند

راستا نیوز – امشب قرار بود در آخرین فرصت باقی باقی مانده از ضرب العجل استانداری به شورای شهر مسجدسلیمان برای انتخاب شهردار جلسه رای گیری برای انتخاب شهردار برگزار شود که به دلیل به عدم حضور ۴ نفر از اعضای شورا این جلسه به حدنصاب نرسید به گزارش راستا نیوز سیامک حاتمی سخنگو و رئیس شورای شهر مسجدسلیمان در حاشیه این جلسه که با حضور چند ن از خبرناران شهرستان برگزار شد گفت: یکی از وظایف شورای شهر انتخاب شهردار است و انتظار می رود اعضای شورا برای انتخاب یک گزینه مناسب در کنار هم باشند.

وی ادامه داد: اگر ما به عنوان نمایندگان مردم دلسوز شهر و مردم هستیم باید به دور از جناح بندی های سیاسی در جلسات شورا شرکت کنیم چرا که اصل شورا بر رای گیری،مشورت و تمکین به قانون است .

حاتمی تصریح کرد : از بزرگان و نخبگان شهر انتظار داریم که این موضوعات را به دوستان مان در شورا گوشزد کنند و با رعایت اخلاق و براساس توانمندی های گزینه های پیشنهادی یک فرد اصلح را انتخاب و معرفی کنیم.

حسن کاظمی دیگر عضو شورای شهر مسجدسلیمان گفت: شورا باید به نظر اکثریت تمکین کند وی گفت: طبق قانون پس از انتخاب شهردار استانداری مؤظف است ظرف مدت ۱۰ روز پاسخ خود را به شورا اعلام کند که متاسفانه پس از انتخاب حاجتپور این پروسه حدود ۵۸ روز به درازا انجامید و عملاً دو ماه از فرصت شورا گرفته شد…

عبدالله قاسمی دیگر عضو شورای شهر هم در ادامه گفت: مردم بدانند ما در نتیجه نگرفتن شورا مقصر نیستیم و از امام جمعه محترم می خواهیم وساطت کند تا تکلیف مردم مشخص شود ما باید در برابر مردم پاسخگو باشیم.

شیخ رباط نائب رئیس شورا نیز در سخنانی اظهار داشت: با ورود خبرنگاران ما می خواهیم به مردم بگوییم ما طرفدار قانون و دموکراسی هستیم و می خواهیم مردم از همه چیز با خبر شوند.

مدیر مسئول سایت خبری باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان در این جلسه ضمن اعتراض در رابطه با عدم حضور خبرنگاران در جلسات شورای شهر گفت: این انتظار از دوستان شورا می رود که همانند دیگر شهرهای استان اجازه بدهند خبرنگاران در جلسات شورا شرکت کنند و گزارشات خود را به مردم ارائه دهند و اجازه بدهند مردم تصمیم بگیرند، همچنین مدیر مسئول پایگاه خبری راستا نیوز در سخنانی اظهار داشت: اگر شورای شهر به اصحاب رسانه اجازه حضور می داد قطعاً با چنین مشکلاتی مواجه نبودیم، وی ادامه داد: شما با رأی مردم انتخاب شده پس این باید با مردم شفاف باشید. همچنین مدیر مسئول آسماری نیوز در این جلسه اظهار داشت: پروسه انتخاب شهردار به درازا انجامید و ممکن است استانداری فرصت دوباره ای به شما ندهد آیا برای این کار چاره اندیشیده اید؟

رضا کریمی یکی از اعضای حاضر در این جلسه در سخنانی گفت: خبرنگاران زبان گویای مردم هستند و این ایراد بر شورا وارد است که بیشتر جلسات بدون حضور خبرنگاران برگزار شده است که امیدوارم این مسئله بررسی و حل شود وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما رای مردم را گرفتیم و این حق الناس است و نباید از رای مردم سوء استفاده و به مردم خیانت کنیم. همه ما باید اخلاق و قانون را رعایت کنیم، بنده به شهردار قبلی رای ندادم اما همیشه اخلاق را سرلوحه کار خود قرار دادم و به رای اکثریت احترام گذاشتم…

لازم به ذکر است قرار است فردا شب جلسه شورای شهر مسجدسلیمان برای انتخاب شهردار برگزار شود.

درباره نویسنده

1806مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2019 راستا نیوز. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی