مدیرکل دبیرخانه شورای عالی توسعه صادرات ایران:صادرات غیر نفتی راه نجات اقتصاد کشور است

مدیرکل دبیرخانه شورای عالی توسعه صادرات ایران:صادرات غیر نفتی راه نجات اقتصاد کشور است

راستا نیوز – مدیرکل دبیرخانه شورای عالی توسعه صادرات ایران:صادرات غیر نفتی راه نجات اقتصاد کشور است]

به گزارش راستا نیوز همایون ربانی فر دوشنبه در همایش ملی روز صادرات در محل سرسرای اجتماعات سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان در اهواز بیان کرد: صادرات غیر نفتی و افزایش تقاضا در خارج از کشور، نقش مهمی در کاهش تورم دارد.

وی افزود: روز ملی صادرات فرصتی برای تبادل نظر و ارایه راهکارهایی برای توصعه صادرات غیر نفتی و بهبود وضعیت اقتصاد و تولید است.

مدیرکل دبیرخانه شورای عالی توسعه صادرات ایران با اشاره به اجرای برخی طرح های اقتصادی در کشور بیان کرد: اجرای غلط طرح هدفمندی یارانه ها مشکلات زیادی را به اقتصاد و بخش تولید کشور وارد کرد؛ طبق مقررات این طرح باید اعتبارات حاصل از حامل های انرژی به بخش تولید واگذار می شد که متاسفانه این کار انجام نشد.

ربانی فر گفت: همچنین تحمیل تحریم های بی سابقه و کاهش قیمت نفت به اقتصاد کشور صدمه وارد کرد.

وی اضافه کرد: البته فرصت هایی نیز پیش آمد که باعث بهبود شرایط اقتصادی شد؛ حس اعتماد به نفس و نشاط ملی پس از انتخابات سال ۹۲ و با به روی کار آمدن دولت یازدهم، چهره و وجهه دولت و کشور در سطح بین الملل بهبود یافت.

مدیرکل دبیرخانه شورای عالی توسعه صادرات ایران افزود: با تصویب برجام، دولت یازدهم به پیروزی دست یافت که این دستاورد می تواند وضعیت اقتصادی کشور را دگوگون کند.

وی همچنین در ادامه به برخی مشکلات حوزه صادرات اشاره کرد و گفت: رشد و توسعه نیافتن تولیدات صادرات محور و رقابتی نبودن تولیدات درون کشور از جمله مشکلات بخش صادرات کشور است.

ربانی فر بیان کرد: زیرساخت های لازم صادرات در کشور بسیار ضعیف است و مقررات سختی در مقابل صادرکنندگان وجود دارد که سازمان توسعه صادرات به دنبال مقررات زدایی این بخش است.

۲۹ مهر روز ملی صادارت است که به دلیل تقارن با ایام تاسوعا و عاشورا امروز دوشنبه برگزار شد.

درباره نویسنده

1758مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2019 راستا نیوز. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی