عملیات ساخت تونل چری در محور چهارمحال وبختیاری به خوزستان آغاز شد

عملیات ساخت تونل چری در محور چهارمحال وبختیاری به خوزستان آغاز شد

عملیات ساخت تونل چری و راه های دسترسی اطراف آن در محدوده شهرستان کوهرنگ و در مسیر استان خوزستان عصر شنبه با حضور استاندار و جمعی از مسوولان استان چهارمحال وبختیاری آغاز شد.

راستا نیوز–  استاندار چهارمحال وبختیاری در آیین آغاز عملیات اجرایی ساخت تونل چری، در بخش دوآب صمصامی شهرستان کوهرنگ اظهار داشت: این تونل به طول سه هزار و ۴۰۰ متر و عرض ۱۱ متر و ۸۰ سانتیمتر ساخته می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی راستا نیوز قاسم سلیمانی دشتکی افزود: اعتبار اولیه پروژه تونل چری و راه های دسترسی اطراف آن ۱۴۱ میلیارد و ۸۷۰ میلیون ریال است.

وی ادامه داد: این اعتبار از محل اعتبارات ملی و صرفه جویی ها و کاهش هزینه های بهره برداری تأمین می شود.

سلیمانی دشتکی تصریح کرد: به منظور انجام عملیات اجرایی تونل چری و راه های دسترسی آن، دو میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب خاکبرداری و یک میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب خاکریزی صورت می گیرد.

استاندارچهارمحال و بختیاری بیان داشت: مدت زمان پیش بینی شده برای حفر تونل چری ۳۰ ماه و زمان بهره برداری کامل از این پروژه، پنج سال پیش بینی شده است.

سلیمانی دشتکی اضافه کرد: با احداث تونل چری و راه های دسترسی آن مسیر ارتباطی شهرکرد – بازفت – مسجد سلیمان، حدود ۱۰ کیلومتر کوتاه تر می شود.

وی عنوان داشت: خروج چهارمحال و بختیاری از بن بست و ارتقای ارتباط بین این استان و خوزستان، از مزایای احداث تونل چری به شمار می رود.

سلیمانی دشتکی افزایش ایمنی در حمل و نقل، کاهش تصادفات و پایین آمدن میزان تلفات رانندگی را از دیگر مزیت های احداث تونل چری و راه های دسترسی اطراف آن دانست.  گردنه چری، از توابع بخش دوآب صمصامی شهرستان کوهرنگ، همه ساله در فصل سرد و هنگام بارش، با لغزندگی و راهبندان فراوان همراه است.

احداث تونل چری و راه های دسترسی طرفین، باعث تسهیل در رفت و آمد بین استان های خوزستان و چهارمحال و بختیاری می شود.

تونل چری سه هزار و ۴۰۰ متر طول و ۱۱ متر و ۸۰ سانتیمتر عرض دارد.

مرکز بخش دوآب صمصامی از توابع شهرستان کوهرنگ، در ۱۱۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع است.

IMG-20151010-WA0013 IMG-20151010-WA0009 IMG-20151010-WA0010 IMG-20151010-WA0011 IMG-20151010-WA0012

درباره نویسنده

1816مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2019 راستا نیوز. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی