گفتگو راستا نیوز با مهناز کریمی اولین رکورد دار شنا زن در کشور

گفتگو راستا نیوز با مهناز کریمی اولین رکورد دار شنا زن در کشور

 راستا نیوز – مهناز کریمی بانوی توانمند خطه خوزستان که موفق شد در رشته شنای استقامت بعنوان اولین رکورد دار زن در کشور در اسفند ۹۳ نام خود به ثبت برساند.  وی دارای ۱۴ سال سابقه نجات غریق ، شناگر و کارمند شرکت ملی حفاری می باشد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی راستا نیوز ایشان در اسفند ۱۳۹۳ توانست مسافت ۲۰ کیلومتر را در طی ۱۳ ساعت و ۳۲ دقیقه ای طی نماید.

کریمی گفت: بعد از ثبت رکورد اولم بیش از ۴ سال تلاش و برنامه ریزی نمودم تا توانستم به این موفقیت دست یابم.وی گفت: در هر کاری با یک برنامه ریزی صحیح و اصولی می توان به هدف دست یافت.

وی افزود : تمریناتم را به صورت مستمر و منظم انجام دادم. اصول تغذیه را رعایت کرده تا توانستم در شهریور ماه امسال بی وقفه شنا کنم و رکورد دیگری ثبت نمایم. وی افزود : این رکورد با حضور آقای رضائی ریاست کمیته ثبت رکورد کشور، آقای مهدی تراب از رکورد داران به نام کشور و مربیم، خانم داد خواه و خانم اینانلو از کمیته ثبت رکورد، سرکار خانم  رضا زاده از هیئت همگانی استان خوزستان و داوران رکورد کشور به ثبت رسید. کریمی در خصوص انگیزه و هدف خود ادامه داد: زن سالم یعنی خانواده ای سالم و پس از آن به جامعه ای سالم می رسیم.

مهناز کریمی به ویژگی های یک نجات غریق اشاره کرد و گفت : یک نجات غریق خوب از یک طرف باید منظم و اشراف به محیط کاری خود بوده و از طرف دیگر باید اطلاعات پزشکی را در خصوص اقدامات اولیه داشته باشد.، چرا که در مقابل جان انسانها وظیفه سنگینی بر عهده دارد و ممکن است هر گونه اشتباه از طرف او منجر به بروز صدمات جبران ناپذیری گردد.

وی با تشکر از رسانه های جمعی بخاطر پوشش خبری این رکورد بیان کرد : از کلیه اصحاب رسانه بدلیل انعکاس این خبر بسیار قدردانی می کنم زیرا اعتقاد دارم بازتاب یک خبر مطلوب می تواند در برنامه ریزی های ورزشی تاثیر گذار باشد.

قصد دارم با ادامه این روند به اثبات کنم که هرکس توانائی هائی دارد و ما می توانیم این استعدادها در راستای توانمند سازی جامعه و خانواده بهره ببریم و دیگران موفقیت ها و علی الخصوص ایجاد تحرک در فرد و جامعه را الگوی خود قرار دهند. کریمی در پایان افزود: جا دارد از همسرم که همیشه پشتوانه من بوده و در ثبت این رکورد نقش مهمی را ایفا  قدردانی نمایم و خانواده وهمچنین از مربیان ارزشمند و تمام کسانی که به نوعی مرا مورد لطف وحمایت خود قرار دادند تشکر نمایم و امیدوارم بتوانم افتخارات بیشتری برای کشورم یدست بیاورم.

11

درباره نویسنده

1868مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2020 راستا نیوز. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی