معاون راه و شهرسازی خوزستان: اصلاح سریع محور اهواز – ایذه در اولویت وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت

معاون راه و شهرسازی خوزستان: اصلاح سریع محور اهواز - ایذه در اولویت وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت

راستا نیوز – علی هویسی از عکاسان خبری زبده و فعال خوزستان بامداد روز شنبه در جاده باغملک – هفتکل بر اثر سانحه تصادف خودرو پژو ۴۰۵ با یک دستگاه کامیون خاور به همراه راننده پژو جان خود را از دست داد.

معاون ساخت و توسعه راه های اداره کل راه و شهرسازی خوزستان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به وقوع سانحه مزبور در کیلومتر ۲۵ از سه راهی غیزانیه به سمت هفتکل اظهار کرد: محور اهواز – هفتکل – باغملک – ایذه – دهدز چهار محال و بختیاری تا سد کارون ۴ به طول ۲۵۰کیلومتر بر اساس آمار وقوع تصادفات پرمخاطره ترین محور ارتباطی در خوزستان و یکی از محورهای سانحه خیز و خطرناک در کشور است.

مراد مهری افزود: محور سه راهی غیزانیه به نمره یک ، ۳۵ کیلومتر طول دارد که از مشخصات هندسی خوبی برخوردار است اما از آنجایی که این جاده دو طرفه است نمی تواند راه ایمنی در مقایسه با بزرگراه یک طرفه باشد.

وی اضافه کرد: نخستین اقدام وزارت راه و شهرسازی برای این محور با توجه به ترافیک موجود در آن با روزانه افزون بر شش هزار تردد ، تبدیل این محور به محوری چهار خطه است.

مهری ادامه داد: این مساله از طریق وزارتخانه پیگیری شد که شرکت ساخت و توسعه راه ها مطالعات این قسمت از محور را از دو سال پیش شروع کرده بود.

وی گفت: این مطالعات در دو قطعه یکی از سه راهی غیزانیه تا نمره یک و دیگری از نمره یک تا باغملک در مجموع به طول ۳۵کیلومتر انجام و هم اینک مطالعات قطعه نخست تمام شده و در مرحله اجرایی قرار دارد.

مهری اظهار کرد: آنچه راه و شهرسازی خوزستان برای ایمنی این محور می خواهد انجام دهد بهسازی و اصلاح جاده قدیمی در محدوده قبر سید تا نمره یک به طول ۱۱کیلومتر واقع در سمت راست و شرقی جاده جدید است تا مسیر رفت وسایط نقلیه روی این قطعه باشد و مسیر بازگشت در محور جدید صورت گیرد.

وی گفت: این عملیات شامل اصلاح مسیر و روکش آسفالت است که با ۶۰میلیارد ریال امسال به پایان می رسد و اعتبار مورد نیاز آن از طریق وزارت راه و شهرسازی و استانی تامین می شود.

مهری افزود: در اردیبهشت امسال برای اصلاح مجموع مسیر تصمیماتی گرفته شد که بعد از وقوع سانحه درگذشت علی هویسی و گفت و گویی که با استاندار خوزستان صورت گرفت محور ارتباطی حد فاصل قبر سید به سمت اهواز به طول ۱۰کیلومتر با همکاری استانداری با ۱۵۰میلیارد ریال بهسازی و اصلاح می شود.

وی افزود: این محور با تامین اعتبار مورد نیاز به مناقصه می رود و اجرایی می شود.

سانحه دلخراش درگذشت علی هویسی، عکاس جوان خوزستان بامداد شنبه در حد فاصل امامزاده جاسم و زیارتگاه سید محسن در سه راهی غیزانیه به سمت هفتکل، کیلومتر ۲۵ این محور به وقوع پیوست.

درباره نویسنده

1816مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2019 راستا نیوز. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی