مراسم گرامیداشت سالروز شهادت دکتر چمران در دهلاویه با حضور رییس شورای شهر تهران

مراسم گرامیداشت سالروز شهادت دکتر چمران در دهلاویه با حضور رییس شورای شهر تهران

در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت دکتر چمران که در محل یادمان شهید چمران در دهلاویه شهرستان دشت​آزادگان برگزار شد، با تبریک ماه مبارک رمضان اظهارکرد: امسال سالروز شهادت دکتر چمران مصادف با ماه مبارک رمضان است. ماه رمضان ماه مقاومت و ماه ایستادگی و پایداری است. در این ماه برای مبارزه با شیطان و هوای نفس آماده می​شویم.

وی افزود: در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مقاومت را به خوبی آموختیم. در جنگ تحمیلی تنها صدام نبود بلکه تمام دنیای استکبار به ما حمله کرد. حتی روسیه علیه ما بود و انواع توپخانه​ها و هواپیماهای عراق، روسی بودند و روسیه ارتش صدام را پیشتبانی می​کرد.

رییس شورای شهر تهران با بیان این​که شرق و غرب طی هشت سال دفاع مقدس علیه انقلاب اسلامی بودند اما با مقاومت ناکام مانده​اند، گفت: این مقاومت ریشه در صدر اسلام دارد. روز عاشورا اوج مقاومت در برابر دشمنان اسلام و انسانیت است. مقاومت شیعی در طول تاریخ زنده بود و اسلام را زنده کرد.

چمران با اشاره به این​که شهید چمران مقاومت در منطقه را از لبنان آغاز کرد، تصریح​کرد: زمانی که شهید چمران و امام موسی صدر مقاومت لبنان را از مدرسه صنعتی جبل​عامل آغاز کرده​اند شیعه ضعیف بود. تمام گروه​ها مسلح و نماینده داشتند به​جز شیعه؛ اما بعد از راه​اندازی جنبش امل، این جنبش مسلح شد و در مقابل اسراییل مقاومت کرد.

وی افزود: در آن زمان تمام گروه​ها و کشور​ها ضد مقاومت بودند. شاه به لبنان تروریست می​فرستاد تا شهید چمران را ترور کنند. با این حال اما تعدادی شیعه محروم و بدون امکانات در برابر اسراییل مقاومت کردند.

رییس شورای شهر تهران عنوان کرد: عملیات لبنانی​ها با حضور شهید چمران مقابل اسراییل در تاریخ ماندگار شده است. سیدحسن نصرالله، دبیر حزب​الله که یکی از افتخارات مقاومت اسلامی است در ۱۸ سالگی حکم فرماندهی از شهید چمران دریافت کرده است.

چمران با اشاره به این​که در آن زمان هیچ گروهی ایدئولوژی اسلامی نداشت خاطرنشان کرد: مقاومت اسلامی بدون هیچ پشتیبانی و در عین محرومیت پیش رفت. بعدها انقلاب اسلامی پیروز شد تا این مقاومت به اوج خود برسد و امروز به یکی از محورهای اصلی خاورمیانه تبدیل شود.

وی با بیان این​که مقاومت اسلامی بعد از لبنان به فلسطین رفت عنوان​کرد: زمانی که فلسطینیان به دنبال سازش بودند، به جای نرسیدند. باید از تجربه سازش یاسر عرفات درس بیاموزیم که چگونه بعد از سازش او را کشتند. ملت ما اکنون فریاد می​زند که نکند فریب دشمنان را بخوریم.

رییس شورای شهر تهران اظهارکرد: اگر ملت یمن راه مقاومت را طی کند، پیروز خواهد شد. ملت ما این مسیر را طی کرد و پیروز شد. مقاومت راه شهیدان ما است. رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس بدون اسلحه و امکانات مقاومت کردند و همین مقاومت ما را پیروز خواهد کرد.

چمران به مراسم تشییع ۱۷۵ شهید غواص در تهران اشاره کرد و گفت: در تشییع این شهدا شاهد بودیم که چه جمعیت عظیمی به استقبال این شهدا آمده بودند تا اعلام کنند که در برابر دشمنان باید ایستادگی کرد.

رییس شورای شهر تهران با بیان این​که باید در تمام زمینه​ها مقاومت کرد، ادامه​داد: باید مقاومت سیاسی داشت. در مقاومت سیاسی اگر پشتوانه مذاکرات ملت باشد، قطعا پیروز خواهیم بود. همچنین لازم است مقاومت اقتصادی هم داشته باشیم و به دشمنان چشم دوزی نکنیم، بلکه امید ما به نیروی داخلی باشد.

وی عنوان کرد: این انقلاب به سادگی به دست نیامده است. ملت ما از هر قومیت و قشر باید به این انقلاب ببالند. می​بینیم که مردم دشت​آزادگان با چه خلوصی در مقابل مشکلات خود ایستادگی می​کنند. امیدواریم که شاهد پیشرفت شایسته​ای در این منطقه باشیم و همچنین بتوانیم همبستگی ملی را نشان دهیم.

درباره نویسنده

1816مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2019 راستا نیوز. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی