مدیرعامل شرکت آبفا اهواز خبر داد: تحولات اساسی در بخش خدمات فاضلاب در اهواز

مدیرعامل شرکت آبفا اهواز خبر داد: تحولات اساسی در بخش خدمات فاضلاب در اهواز

خبر خوشی که براتی برای شهروندان اهوزی به همراه داشت، ایجاد گشت حوادث و اتفاقات در بخش خدمات یاد شده بود/ غلامرضا براتی از ارتقای سطح خدمت رسانی در حوزه فاضلاب به شهروندان اهوازی خبر داد.

راستا نیوز- به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا اهواز، تجهیز بخش خدمات فاضلاب به ماشین آلات مکانیزه و مدرن از دیرباز یکی از نیازهای اصلی کلانشهر اهواز بود.

براتی با بیان مطلب فوق گفت: شهر اهواز دارای تقریبا ۱۵۰۰ کیلومتر شبکه فاضلاب است. ازآنجا که طرح جامع فاضلاب کاملا محقق نشده است لذا ایجاد تحولات ویژه ای در این حوزه درگرو تجهیز بخش خدمات یادشده به ماشین آلات مکانیزه تر اولین اقدام اساسی در این راستا به نظر آمد.

براتی تصریح کرد:لایروبی، رفع انسداد،شستشوی شبکه،جمع آوری فاضلاب و… با توجه به گسترش جمعیت و حجم بالای فاضلاب تولیدی در سراسر کشور بعضا به دلیل کمبود تجهیزات مکانیزه به کندی و گاها با مشکل انجام می گردد.

گفتنی است برای اولین بار در کشور و در آینده ای نزدیک شرکت آبفا اهواز ضمن به کارگیری از ماشین آلاتی کاملا مجهز و مدرن شامل یک دستگاه مجهز به مکنده و واتر جت و چهار دستگاه واترجت اقدام به ارتقای حدود ۷۰ درصدی در حوزه خدمت رسانی بخش فاضلاب می نماید.

وی افزود:دستگاهی که ترکیبی از واترجت و مکنده است در واقع ادغام دو ماشین در یکی بوده و در مدت بسیار کم و با قدرت بالا عمل می نماید و علاوه براین بهره مندی از چهار دستگاه واترجت نیز تحولی عظیم در بخش خدمات فاضلاب به حساب می آید.

اعمال ۲۰۰ وات فشار از طریق واترجت جهت شستشوی شبکه ، استفاده از مکنده دستگاه در عمق ۲۰ و عرض ۲۰۰ متری شبکه فاضلاب و همچنین جمع آوری فاضلاب توسط این دستگاه در مدت زمانی بسیار کوتاه بیانگر گوشه ای ازین تحول عظیم است.

وی گفت: درحال حاضر چهار دستگاه مذکور از محل اعتبارات ملی و استانی خریداری شده و در سال جاری پنج ناوگان دیگر نیز افزوده خواهد شد که امیدواریم با همکاری بخش خصوصی بتوان نسبت به تامین تعداد بیشتری تا سال آینده اقدام نماییم.

خبر خوش دیگری که براتی برای شهروندان اهوزی به همراه داشت، ایجاد گشت حوادث و اتفاقات در بخش خدمات یاد شده بود که در این خصوص اظهار نمود: مهم ترین نتیجه ای که با اعمال این سیستم به صورت شبانه روزی در سطح کلانشهر اهواز اتفاق خواهد افتاد، تسریع در مدت زمان رفع اتفاقات این شبکه خواهد بود.

مدیرعامل شرکت آبفا اهواز خاطرنشان کرد: شهرواندان می توانند درصورت مشاهده گشت حوادث و اتفاقات شرکت آبفا اهواز گزارشات خود را حضوری اعلام نمایند.

غلامرضا براتی در پایان ضمن یادآوری این مطلب که ممانعت از تخلیه نخاله ها و پسماندهای جامد و رسوب زا در سیستم فاضلاب تاثیر بسیاری در عدم گرفتگی آن دارد، آینده ای روشن را در بخش خدمات فاضلاب در سطح کلانشهر اهواز پیش بینی کرد.

16975_598

درباره نویسنده

1903مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


تمام حقوق این سایت برای © 2020 عصر خوزستان. محفوظ است.
طراحی شده توسط : سعید مرادی